Wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Nowak „Moje muzyczne fascynacje”

W kamiennogórskiej Galerii Centrum w Centrum Kultury od piątku, 17 marca do 14 kwietnia 2023 roku będzie można obejrzeć obrazy Bernadety Nowak, na których widnieją postacie wielkich artystów jazzu, bluesa i rocka. Wśród nich znajdziemy między innymi: Roberta Planta, Dawida Bowie, Louisa Armstronga i wielu innych. Portrety znanych osobowości ze świata muzyki prezentowane są w ramach wystawy malarstwa Bernadety Nowak pod tytułem „Moje muzyczne fascynacje”.

Bernadeta Nowak pochodzi z Krynicy Górskiej. Z wykształcenia jest chemiczką z zamiłowania malarką. Artystka od ponad 30 lat mieszka w Kamiennej Górze od 15 lat działa artystycznie bardzo czynnie.

Od 2011 roku związana jest z gronem artystek i artystów różnych dziedzin, działających pod egidą Stowarzyszenia „Nowy Młyn – Kolonia Artystyczna” w Szklarskiej Porębie. Należy do „STAŚ” – Stowarzyszenie Artystów Śląskich z siedzibą w Tarnowskich Górach. Od 2016 roku jest także członkinią La Palette du Monde, międzynarodowego stowarzyszenia, mającego swoją siedzibę we francuskim Vierzon. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Brała udział w ok. 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej obrazy, a szczególnie portrety, znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie.

Zobacz inne