Wernisaż Ireneusza Szymika

W kamiennogórskim Centrum Kultury odbył się dziś (piątek, 16 września) wernisaż wystawy akwareli Ireneusza Szymika „Świat równoległy”. Wystawa prac artysty będzie dostępna do 14 października br.

Ireneusz Szymik, samouk, pierwsze prezentacje swojej twórczości organizował w latach siedemdziesiątych. Tworzy w technice: akryl, olej, akwarela, rysunek. Wykonuje również witraże, projektuje kolorystyki wnętrz i elewacji.
Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz konkursów i prezentacji. W swoich poszukiwaniach twórczych dążył wieloma drogami, obecnie powrócił do malarstwa naturalistycznego.

Ireneusz Szymik od wielu lat przekazuje swoje prace na licytacje w ramach pomocy osobom chorym na raka oraz w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2016 roku prowadzi cotygodniowe warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra. Od 2019 roku członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2021 roku był organizatorem i komisarzem polsko-czeskiego pleneru malarskiego Barwy Gminy w gminie wiejskiej Kamienna Góra.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment