Wernisaż Bernadety Nowak “Moje muzyczne fascynacje”

W kamiennogórskim Centrum Kultury odbył się dziś (piątek, 17 marca) wernisaż malarki Bernadety Nowak. Obrazy, na których widnieją postacie wielkich artystów jazzu, bluesa i rocka można oglądać do 14 kwietnia 2023 roku. Wśród nich znajdziemy między innymi: Roberta Planta, Dawida Bowie, Louisa Armstronga i wielu innych. Portrety znanych osobowości ze świata muzyki prezentowane są w ramach wystawy “Moje muzyczne fascynacje”.

Bernadeta Nowak

Posłuchaj rozmowy z Bernadetą Nowak podczas wernisażu

Bernadeta Nowak pochodzi z Krynicy Górskiej. Z wykształcenia jest chemiczką z zamiłowania malarką. Artystka od ponad 30 lat mieszka w Kamiennej Górze od 15 lat działa artystycznie bardzo czynnie.
Od 2011 roku związana jest z gronem artystek i artystów różnych dziedzin, działających pod egidą Stowarzyszenia „Nowy Młyn – Kolonia Artystyczna” w Szklarskiej Porębie. Należy do „STAŚ” – Stowarzyszenie Artystów Śląskich z siedzibą w Tarnowskich Górach. Od 2016 roku jest także członkinią La Palette du Monde, międzynarodowego stowarzyszenia, mającego swoją siedzibę we francuskim Vierzon. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.
Artystka brała udział w ok. 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Piotr Oskwarek

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem CK Piotrem Oskwarkiem
Share

Zobacz inne