Ważne rozmowy o przyszłości i współpracy w województwie dolnośląskim

We wtorek, 9 lipca 2024 roku w siedzibie SSEMP S.A. w Kamiennej Górze prezes Arkadiusz Dybiec spotkał się z Ewą Kocembą, radną Województwa Dolnośląskiego. Radna Ewa Kocemba jest Wiceprzewodniczącą Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Województwa Dolnośląskiego.

Rozmowy z Prezesem Zarządu SSEMP dotyczyły m.in. współpracy SSEMP S.A. z Dolnym Śląskiem oraz możliwości kooperacji przy lokowaniu inwestorów na obszarze Strefy Kamiennogórskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego może pomóc w identyfikacji i przyciąganiu nowych inwestorów do Strefy Kamiennogórskiej, zwiększając jej atrakcyjność i potencjał rozwojowy.

Współpraca z UMWD to gwarancja otrzymania kompleksowej oferty wsparcia instytucjonalnego dla przedsiębiorców obejmująca doradztwo, pomoc w procedurach administracyjnych oraz dostęp do programów finansowania.

Wypracowanie efektywnego modelu wsparcia KSSEMP przez UMWD ma zatem na celu nie tylko pozyskiwanie nowych inwestorów, ale także zapewnienie im wielowymiarowej oferty wsparcia, co przyczyni się do dynamicznego rozwoju gospodarczego regionu.

Warto dodać, że obszar Kamiennogórskiej SSEMP to głównie województwo dolnośląskie. Aż 9 z 11 powiatów przypisanych rozporządzeniem Strefie znajduje się w województwie dolnośląskim (bolesławiecki, miasto na prawach powiatu Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, lubański, lwówecki, milicki, trzebnicki, zgorzelecki).

Olbrzymi potencjał województwa dolnośląskiego potwierdzony czołowymi miejscami w ogólnopolskich zestawieniach atrakcyjności inwestycyjnej województw to dodatkowy atut dla kolejnych inwestycji – oczywiście na obszarze Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Zobacz inne