Warsztaty piekarskie „Od ziarenka do bochenka” w Dobkowie

Uczniowie klasy Id Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, uczestniczyli dziś (wtorek, 15 listopada) w warsztatach piekarskich „Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie.

Uczestnicy wycieczki wzięli udział w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, które organizowane są przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

W trakcie warsztatów „młodzi kamiennogórscy adepci piekarstwa” samodzielnie kupowali potrzebne im produkty w zaimprowizowanym sklepiku, płacąc uśmiechem, a następnie „piekarskie rodzinki” wyrabiały w pierwszym etapie rozczyn z wykorzystaniem drożdży, cukru i śmietany.

Po wyrobieniu rozczynu dokonywali zakupu składników. Po zmieszaniu wszystkich produktów z rozczynem z ochotą wyrabiali ciasto, które po rozwałkowaniu zamieniali na uformowane rogaliki, które następnie wypiekali. Przygotowane przez pierwszoklasistów rogaliki były bardzo pyszne i smakowały wszystkim uczestnikom warsztatów.

Opiekunami uczestników wycieczki edukacyjnej byli: Anna Chamot – wychowawczyni klasy oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment