Warsztaty – Kulinarnie przez Świat

Informujemy, iż Stowarzyszenie Brama Czadrowska złożyło wniosek o dotację w konkursie grantowym “Działaj Lokalnie 2016”, w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Granica”.
Tytuł złożonego projektu: “Kulinarnie przez Świat”.

Projekt „Kulinarnie przez Świat” będzie służył propagowaniu idei zdrowego stylu życia.

Każdy kraj ma swoją własną kulturę żywieniową. Niestety nasze nawyki żywieniowe trudno nazwać zdrowymi. Poznamy zatem sekrety mieszkańców krajów cieszących się dobrym zdrowiem i kondycją.

W ramach projektu zaplanowano warsztaty, które będą realizowane i prowadzone przez edukatorów w oparciu o wcześniej przygotowany program.

Planowany jest:

1.Cykl warsztatów kulinarnych.

– Kuchnia Polska
– Kuchnia Śródziemnomorska
– Kuchnia Azjatycka
– Kuchnia Hinduska

2. Cykl spotkań z dietetykami dla rodziców i dzieci (przykładowe tematy: otyłość, zdrowe żywienie, drugie śniadanie do szkoły).

3. Konkurs kulinarny dla mieszkańców Gminy Kamienna Góra (zakończenie projektu).

Celem głównym projektu będzie rozwijanie pasji kulinarnych, poznanie nowych smaków, przedstawienie technik przygotowywania potraw. Uświadomienie uczestnikom projektu, że eksperymentowanie w kuchni może być świetnym sposobem na ciekawe spędzenie czasu z przyjaciółmi czy też rodziną i dobrą zabawą.

Działania projektu będą służyły pielęgnowaniu tradycji kulinarnych, łącząc prezentację potraw kuchni regionalnej, dbałość o tradycję i kulturalne dziedzictwo oraz poznawaniu i propagowaniu kulinarnych sekretów kuchni świata.

Projekt będzie obejmował również cele edukacyjne, integrację lokalnej społeczności, rodzin, znajomych i innych mieszkańców, promocję produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami, stanowiących element dziedzictwa kulinarnego naszego regionu oraz innych regionów świata.
Dzięki projektowi będzie się można również nauczyć nakrywania i dekoracji stołu.

W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów kulinarnych oraz spotkanie z dietetykiem.
Projekt będzie realizowany w świetlicy w sołectwie Czadrów a jego bezpośrednimi odbiorcami będą mieszkańcy Gminy Kamienna Góra.
Okres realizacji projektu zaplanowano na termin 01.08.2016 – 30.11.2016.

Informację o zapisach do udziału w warsztatach opublikujemy z chwilą pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment