Warsztaty artystyczne tworzenia muralu

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze i Centrum Kultury w Kamiennej Górze realizują serię wydarzeń pn. MARZYMY PO MURZE. Zajęcia ruszyły 16 sierpnia, o czym informowaliśmy tutaj. Dziś odbyły się kolejne warsztaty.

Dzieci, młodzież i podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia spotykają się na warsztatach artystycznych (street art) prowadzonych przez animatorki kultury z Centrum Kultury (Anna Nelke) i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Marcelina Halaś).

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów biorą udział w procesie tworzenia muralu od podstaw.

Wynikiem wspólnej pracy będzie wielkoformatowy obraz, który ozdobi część ściany znajdującej się na dziedzińcu budynku przy ul. T. Kościuszki 4 w Kamiennej Górze.

Drugą część tej ściany zostanie oddana w ręce młodej czeskiej artystki zajmującej się grafiką i typografią – Petry Dočekalovej. Obecność Petry Dočekalovej jest możliwa dzięki współpracy MBP w Kamiennej Górze z Czeskim Centrum w Warszawie oraz praskim Festiwalem ilustracji Lustr i stanowi jeden z elementów programu kulturalnego czeskiej prezydencji w UE w drugiej połowie 2022 roku.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment