Walczą o większą pulę szczepionek dla regionu

Samorządowcy powiatu kamiennogórskiego będą zabiegali o zwiększenie puli szczepionek dla całego regionu. Wspólne stanowisko władz gmin i powiatu zostanie przesłane do Ministerstwa Zdrowia i Wojewody Dolnośląskiego. To wynik spotkania w kamiennogórskim ratuszu, które odbyło się z inicjatywy burmistrza Janusza Chodasewicza.

– Obecnie w punktach szczepień na terenie powiatu wykonuje się po kilkadziesiąt zabiegów tygodniowo. Każdy z nich ma dużo większe możliwości. Gdyby szczepionki były dostępne, można by zaszczepić nawet do tysiąca osób tygodniowo – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus, burmistrz Lubawki Ewa Kocemba, starosta Jarosław Gęborys, burmistrz Chodasewicz oraz szefowie miejscowych placówek medycznych spotkali się, aby rozmawiać o tym palącym problemie.

Według burmistrza Janusza Chodasewicza dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie wspólnego punktu szczepień, który codziennie mógłby obsługiwać mieszkańców całego powiatu. Te działania mogłyby skłonić decydentów do zwiększenia puli szczepionek dla naszego regionu – uważa burmistrz Chodasewicz.

Uczestnicy spotkania uznali jednak, że najpierw postarają się zwiększyć pulę szczepionek, wnioskując o nie do Ministerstwa Zdrowia i do Wojewody Dolnośląskiego.

Obecny na spotkaniu zastępca komendanta kamiennogórskiej policji mł. insp. Tomasz Kościcki przekazał informacje o rosnącej liczbie przypadków niestosowania się do nakazów noszenia maseczek przez mieszkańców całego powiatu. Ostrzegł, że policja w takich przypadkach nie stosuje już pouczeń, tylko wystawia mandaty.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment