Wałbrzyscy policjanci uratowali życie 80-letniemu mężczyźnie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wałbrzychu sierż. szt. Paweł Głębocki i sierż. Paweł Sasim, podczas pełnienia służby uratowali życie 80-letniemu mężczyźnie.

Dwóch dzielnicowych pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym w dzielnicy Piaskowa Góra zostali poinformowani o leżącym na chodniku nieprzytomnym mężczyźnie, który przed chwilą miał się przewrócić. Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli we wskazane miejsce, gdzie zobaczyli leżącego na chodniku 80-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu przez policjantów czynności życiowych okazało się, że brak jest oddechu oraz brak wyczuwalnego tętna. W związku z powyższym natychmiast podjęli czynności reanimacyjne i prowadzili je na przemian do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po trwającej 45 min reanimacji, wspólnie z zespołem medycznym, udało się przywrócić funkcje życiowe.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, oświadczył, że tylko natychmiastowe podjęcie czynności reanimacyjnych przez funkcjonariuszy, pozwoliło na przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie. 80-letni mieszkaniec Wałbrzycha został przewieziony do szpitala, celem ustalenia przyczyny utraty przytomności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment