W Sylwestra w Karkonoszach obowiązuje cisza

Już jutro Sylwester, dlatego zespół Karkonoskiego Parku Narodowego apeluje do wszystkich turystów oraz mieszkańców świętujących w tę wyjątkową noc w miejscowościach u podnóża Karkonoszy oraz w karkonoskich schroniskach, o zachowanie ciszy i niestrzelanie z fajerwerków!

Przypominamy również, że w noc sylwestrową w Karkonoszach, tak jak we wszystkie pozostałe dni w roku obowiązuje zakaz uprawiania turystyki w nocy, wyjątkiem jest konieczność dojścia lub powrotu ze schronisk. Strzelanie z petard czy rakiet jest niedopuszczalne na terenie całego parku narodowego i wszystkich parków narodowych w Polsce, a wynika wprost z Ustawy o Ochronie Przyrody. Także po czeskiej stronie obowiązuje zakaz strzelania z fajerwerków. W rejonie Karpacza i Szklarskiej Poręby pracować będą patrole Straży Parku. Jak mówi dyrektor KPN Andrzej Raj, będą reagować w przypadku osób, które nielegalnie pojawią się na szlakach.
Zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR Grzegorz Tarczewski przestrzega, że pełne siły GOPR są w gotowości do godziny 18.00, a w nocy są jedynie dyżury, wiec oczekiwanie na pomoc w przypadku kontuzji może trwać dłużej niż w ciągu dnia. W załączeniu wypowiedzi dyrektora i naczelnika do wykorzystania.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment