W świecie sztuki, baśni i legend Magicznej Pławnej

W piątek, 10 czerwca 2022 roku uczniowie klas Ia oraz Ib Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się do Pławnej Dolnej. Uczestnicy wycieczki krajoznawczej aktywnie kontynuowali swoje uczestnictwo w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

Młodzi krzeszowscy uczestnicy wycieczki spotkali się z Michaliną – animatorką Magicznej Pławnej, która zaprosiła ich na warsztaty teatralne na dziedziniec Zamku Legend Śląskich. Po zakończeniu części warsztatowej dzieci zaproszono do wnętrza zamku, a następnie do muzeum sztuki sakralnej w tym Arki Noego ze Starego Testamentu.

Opiekunami młodych krajoznawców byli: Anna Cieślak i Danuta Hołub – wychowawczynie klas oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Instruktor Ochrony Przyrody PTTK.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU

Share

Zobacz inne

Leave a Comment