W Lubawce walczyli o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w unihokeju

Dzisiaj (czwartek, 4 listopada) w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce odbył odbył się Finał Dolnośląski w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki z siedmiu szkół:

– Szkoła Podstawowa w Dobroszycach
– Szkoła
Podstawowa w Smolniku
– Szkoła
Podstawowa w Piławie Dolnej
– Szkoła
Podstawowa w Łozinie
– Szkoła
Podstawowa w Budziszowie Wielkim
– Szkoła
Podstawowa w Ibramowicach
– Szkoła
Podstawowa w Lubawce

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Czterodrużynową, w której zmierzyły się dziewczęta z Budziszowa Wielkiego, Lubawki, Piławy Dolnej, Dobroszyc oraz na grupę trzydrużynową gdzie rywalizowały zawodniczki z Ibramowic, Łoziny i Smolnika.

W swoich grupach szkoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, następnie pierwsze dwa miejsca awansowały do półfinałów a pozostałe drużyny, które zajęły dalsze miejsca, rywalizowały o miejsca V-VII.

Najlepsze w całym turnieju okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Budziszowie Wielkim, które zagrały w składzie: Bartusiak Patrycja, Biel Emilia, Ciąpała Zuzanna, Czyrko Amelia, Gajos Agata, Kałufat Amelia, Partyka Emilia, Saj Viwien. Opiekun drużyny – Jan Gagat.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została, Zuzanna Ciapała z Budziszowa Wielkiego. Natomiast najlepszą bramkarką Alicja Ostrowska z Piławy Dolnej.

Kolejność końcowa

1. Szkoła Podstawowa Budziszów Wielki
2. Szkoła Podstawowa Łozina
3. Szkoła Podstawowa Ibramowice
4. Szkoła Podstawowa Piława Dolna
5. Szkoła Podstawowa Dobroszyce
6. Szkoła Podstawowa Lubawka
7. Szkoła Podstawowa Smolnik

Wyniki poszczególnych spotkań dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment