W Lubawce bili rekord udzielania pierwszej pomocy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce odbyło się bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Przypominamy, że 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowane jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu akcji udzielania pierwszej pomocy.

Celem akcji  jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. 

W tym roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce w akcji wzięło udział 40 uczniów, którym należą się wielkie brawa, ponieważ przez pół godziny prowadzili bez przerwy resuscytację na pięciu fantomach. W akcji również wzięła udział dyrektor szkoły Ewa Telega. Nad całością czuwał pedagog Krzysztof Jawor, który jest szkolnym koordynatorem bicia rekordu. Jego prawą ręką był uczeń Szymon Sopata. Podziękowania za pomoc należą się również panu Łukaszowi Winczy, Arturowi Bodzkowi i Maciejowi Tkaczenko.

Bicie rekordu zorganizowano również m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, Zespole Szkół w Pisarzowicach, Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze, Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Marciszowie.

Zapraszamy do relacji z Lubawki.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment