Deweloper z Pomorza kupił działkę przy ul. Krzeszowskiej

W Kamiennej Górze przybędzie nowych mieszkań. Deweloper z Pomorza, który kupił już działkę przy ul. Krzeszowskiej, zamierza wybudować na niej nowe osiedle domów wielorodzinnych.

– Chcielibyśmy zacząć budowę jeszcze w tym roku. Pierwsze mieszkania pojawiłyby się w sprzedaży po około 12 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Być może część mieszkań zostanie przeznaczona pod wynajem – deklaruje przedsiębiorca. – Budynki będą miały podwyższony standard. Mają być wyposażone w windy i podziemne garaże – dodaje.

To kolejna inwestycja pomorskiego dewelopera. Prowadził już budowy w innych częściach Polski.

– Gdy zobaczyliśmy, jak pięknie położona jest działka pod inwestycję, uznaliśmy, że to miejsce ma ogromny potencjał – tłumaczy biznesmen.

Deweloper o swych zamierzeniach poinformował burmistrza Janusza Chodasewicza na spotkaniu w ratuszu.

– Rynek mieszkaniowy w mieście jest bardzo płytki, to powoduje, że mieszkań w sprzedaży jest mało, a ceny są wysokie. Dlatego wspieram każdą inicjatywę, która zwiększy liczbę mieszkań w Kamiennej Górze – mówi burmistrz Chodasewicz.

Teren, na którym ma powstać zabudowa został sprzedany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Szarotka” w Kamiennej Górze. Inwestor został pozyskany staraniem zarządu spółdzielni.

Share

Zobacz również

Leave a Comment