W Kamiennej Górze ma powstać nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi

Przy ul. Ściegiennego 10 w Kamiennej Górze ma powstać nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi. Miasto Kamienna Góra przygotowało projekt i stara się o pozwolenie na budowę. Ma to być pierwszy dom komunalny w mieście od wielu, wielu lat.

Czterokondygnacyjny dom pomieści 24 mieszkania i 10 podziemnych garaży. Koszt budowy został oszacowany na ok. 11 mln zł.

– Zaprojektowaliśmy 24 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 30 do 63 metrów kw. – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
– Budowę sfinansujemy w ogromnej części dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, który może pokryć do 85 proc. kosztów inwestycji. Wniosek o wsparcie zostanie przygotowany po uzyskaniu pozwolenia na budowę – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Nowy dom ma mieć prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną.

Ma to być kolejny projekt uruchamiający budownictwo komunalne w Kamiennej Górze.
Wkrótce ma rozpocząć się projektowanie nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Nadrzecznej. Na około hektarowej działce ma powstać pięć budynków z ok. 150 mieszkaniami. Finansowanie ma zapewnić w dużej części BGK.
Miasto projektuje również dom z ok. 20 mieszkaniami przy Alei Wojska Polskiego 25. Środki na budowę również maja byc pozyskane z BGK.

Zobacz inne

Leave a Comment