W Kamiennej Górze już działa Dzienny Dom Opieki Medycznej

Informujemy, że  od 2 marca br. w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp z o. o. rozpoczął działalność Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM). Czas pobytu w DDOM ustala indywidualnie zespół terapeutyczny. DDOM działa we wszystkie dni robocze w godz. od 7:00 do 16:00.

Pacjentom zapewnione są świadczenia zdrowotne w następujących zakresach: 

  • opieka pielęgniarka i lekarska (lekarz specjalista w zakresie rehabilitacji medycznej oraz lekarz chorób wewnętrznych)
  • rehabilitacja ( kinezyterapia, elektroterapia, ultradźwięki, krioterapia, laseroterapia, magnetoterapia, terapia światłem, masaże)
  • terapia zajęciowa, zajęcia poprawiające pamięć, gry i zabawy oraz treningi poznawcze
  • spotkania z psychologiem i dietetykiem
  • niezbędne badania
  • doradztwo w doborze odpowiednich wyrobów medyczny

Wyżej wymienione zajęcia, badania i ćwiczenia odbywają się z pełni do tego dostosowanych
i komfortowych pomieszczeniach takich jak:  sala przyjęć, pokój spotkań i jadalnia, gabinet psychologa i terapii zajęciowej, gabinet rehabilitacji leczniczej, sala ćwiczeń, sala chorych oraz hol z miejscem do wypoczynku i szatnią.

Oferta skierowana jest do mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, osób samotnych i niesamodzielnych, niepełnosprawnych szczególnie w wieku powyżej 65 roku życia, po przebytej hospitalizacji w okresie ostatnich 12 miesięcy lub u których występuje ryzyko hospitalizowania w najbliższym czasie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment