W Kaczawskiej Chacie Chleba pieką pyszne rogaliki

Uczniowie klas Ia oraz Ib Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się dziś (środa, 16 listopada) na wycieczkę edukacyjną do Galerii pod Aniołem w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki edukacyjnej aktywnie kontynuują swój udział w tegorocznym „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

W trakcie warsztatów „młodzi krzeszowscy adepci piekarstwa” ubrani w fartuchy ochronne samodzielnie kupowali potrzebne im produkty w zaimprowizowanym sklepiku, płacąc uśmiechem, a następnie „piekarskie rodzinki” wyrabiały rozczyn z wykorzystaniem drożdży, cukru i śmietany.

Po wyrobieniu rozczynu dokonywali zakupu składników. Po zmieszaniu wszystkich produktów z rozczynem z ochotą wyrabiali ciasto, które po rozwałkowaniu zamieniali na uformowane rogaliki, które następnie wypiekali. Przygotowane przez pierwszoklasistów rogaliki były bardzo pyszne i smakowały wszystkim uczestnikom warsztatów.


Opiekunami młodych krajoznawców byli Beata Bandyk i Kinga Topolska – wychowawczynie klas oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Zobacz inne

Leave a Comment