W jeden dzień okradła trzy sklepy. Wpadła na gorącym uczynku

Wchodziła do sklepów, wybierała markowe ubrania i nie płaciła za nie. 27-latka w poprzednią środę bezpośrednio po informacji uzyskanej od pracowników ochrony jednego z obiektów wpadła w ręce dzielnicowych piątego komisariatu. Policjanci odzyskali skradzione mienie w stanie nienaruszonym i przekazali pokrzywdzonym.

27-latka bez stałego miejsca zameldowania zaplanowała, że przyjedzie do Szczawna-Zdroju i w ciągu jednego dnia okradnie kilka sklepów. Wpadła przy trzeciej próbie kradzieży markowych ubrań, kiedy to jej podejrzane zachowanie wychwycili pracownicy ochrony. Poinformowani o możliwości popełnienia przestępstwa dzielnicowi Komisariatu Policji V w Wałbrzychu chwilę później zatrzymali kobietę na gorącym uczynku z ukrytymi na sobie ubraniami o wartości ponad 600 złotych.

W toku wykonanych dalszych czynności policjanci znaleźli przy kobiecie klucz – przeznaczony dla klientów – do szafki znajdującej się w tym samym markecie, a w niej kolejną odzież z dwóch innych sklepów o łącznej wartości blisko 1600 złotych.

Zatrzymana 27-latka przyznała się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Za kradzieże stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply