V śniadanie prasowe z poseł Iwoną Krawczyk

W dniu 3 czerwca 2019 roku w kamiennogórskim Biurze Poselskim Poseł na Sejm RP Iwony Krawczyk odbyło się piąte śniadanie prasowe z lokalnymi mediami.

Przypominamy, że rozmowa z mediami stanowi element polityki informacyjnej Iwony Krawczyk. Cykl spotkań prasowych został zapoczątkowany 4 lutego br. Tym sposobem posłanka informuje o swojej bieżącej pracy w Sejmie RP.

Piąte śniadanie prasowe poseł Iwona Krawczyk rozpoczęła od prezentacji i podziękowań za dużą frekfencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, inicjatywę i manifestację w sprawie szpitala oraz za wspaniałą organizację gali Contender Fight Night.

Przypominamy, że relacje z tego wielkiego widowiska sportowego dostępne na naszym portalu w tagach MMA.

W kolejnych tematach poruszone zostały tematy:

1. Pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Poseł Iwona Krawczyk przypomniała, że było to bez wątpienia zdarzenie bez precedensu w krajach demokracji ludowej. Chociaż dzisiaj za moment upadku komunizmu uznaje się zburzenie muru berlińskiego to jednak wydarzenia w Polsce utorowały drogę do zwycięstwa.

2. Wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i jego pierwsza pielgrzymka do Polski w 1979 roku. Wtedy też na placu Zwycięstwa w Warszawie wygłosił on słynne słowa „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi…tej ziemi”. Pielgrzymka ta wzbudziła wielkie nadzieje na poprawę sytuacji w kraju, w społeczeństwie zaś pojawiła się chęć zmian i buntu przeciwko narzuconej władzy.

3. Strajki sierpniowe i powołanie do życia NSZZ Solidarność.

Posłanka zwróciła uwagę na to, że nie wszyscy jednak świętują 4. czerwca jako dzień zwycięstwa nad komunizmem. Część Polaków skupia się tego dnia na innych wydarzeniach z najnowszej historii, bowiem 4 czerwca 1992 roku Sejm wyraził votum nieufności dla gabinetu Jana Olszewskiego. Wydarzenie to było pokłosiem ujawnienia tzw. listy Macierewicza i zamieszania wokół lustracji. Do tej pory wydarzenia te budzą kontrowersje i spory polityczne.

Posłanka organizuje również konkurs Literacki: Za co kochamy wolność? Szczegóły niebawem.

Tradycyjnie stół podczas śniadania wypełniły produkty spożywcze lokalnych przedsiębiorców.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz