Uważajmy! Zgubiona karta wykorzystana przez nieuczciwego znalazcę

Realizując uzyskaną informację własną funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który dokonał przywłaszczenia karty bankomatowej i zamiast zwrócić ją wydawcy lub właścicielowi, wielokrotnie z niej skorzystał.

Sprawcę zatrzymali boguszowscy policjanci 3 lipca br. Mundurowi ustalili, że 52-latek w czerwcu znalazł kartę bankomatową, a następnie 18-krotnie dokonał za jej pomocą transakcji zbliżeniowych płacąc nią w sklepach za drobne zakupy. W ten sposób działał na szkodę 49-letniej mieszkanki Boguszowa Gorc. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę 500zł.
52-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przywłaszczenie karty oraz wielokrotne jej użycie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić w przypadku, gdy stwierdzimy zagubienie lub kradzież karty płatniczej?

Należy ją natychmiast zastrzec.

Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej. Można również to zrobić pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment