Uwaga! W powiecie kamiennogórskim doszło do działań przestępczych „na policjanta”

Kamiennogórscy policjanci prowadząc działania prewencyjne po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy co jakiś czas próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych. Do takiego zdarzenia doszło 8 lipca br. w Ogorzelcu (gm. Kamienna Góra). Na tzw. „policjanta” została oszukana 81-letnia kobieta. Przestępcy wyłudzili od starszej kobiety 10 tys. zł.

Zwracamy się z apelem do dzieci oraz wnuków, którzy mają w rodzinie osoby starsze, by przypomnieli seniorom, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, policjant nigdy nie zadzwoni prosząc o pieniądze, nigdy nie bierze udziału w ich przekazywaniu. Każda tego typu próba, to oszustwo, które niezwłocznie należy zgłosić pod numer 112 lub 75 7448200

Przestępcy za każdym razem instrukcje wydają telefonicznie. Zazwyczaj żeby uprawdopodobnić swoją wersję wydarzeń, wcześniej pozyskują różnego rodzaju informacje na temat potencjalnej ofiary, takie jak np. imiona jej bliskich, informacje o fakcie gromadzenia przez ofiarę oszczędności itp.

Kamiennogórscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o objęcie w tym przypadku szczególną troską bliskich nam seniorów, aby zapobiec na przyszłość tego typu zdarzeniom.

Zobacz inne

Leave a Comment