Utrzymywał się z kradzieży w drogeriach

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży w jednej z kamiennogórskich drogerii. Zatrzymany to 32 – letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w styczniu br. w sklepie drogeryjnym na terenie centrum handlowego w Kamiennej Górze. W sklepie z perfumami pojawił się elegancki mężczyzna, który rozglądał się tylko i wyłącznie za najdroższymi i markowymi perfumami. Dokonywał ich kradzieży a następnie nie płacąc za towar oddalał się z galerii.

Po otrzymanym zgłoszeniu od pracowników sklepu wraz z nagraniem wizerunku sprawcy, policjanci Wydziału Kryminalnego przystąpili do wytypowania i ustalenia sprawcy kradzieży. Po pracochłonnych czynnościach policjanci ustalili sprawcę kradzieży. Jak się okazało był nim 32 – letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, zatrzymany w swoim mieszkaniu przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry.

Zgromadzony materiał w powyższej sprawie pozwolił mu na przedstawienie zarzutu kradzieży. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jak ustalili policjanci specjalizował się on głównie w kradzieży perfum, które później sprzedawał. Podobne postępowania przygotowawcze prowadzone są przez inne jednostki Policji. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment