Uśmiercił kocięta. Został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grozi 77 – letniemu mieszkańcowi powiatu kamiennogórskiego, który podejrzany jest o uśmiercenie pięciu nowo narodzonych kociąt. Mężczyzna został w dniu wczorajszym zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów, zaraz po tym jak wyszło na jaw, że dokonał tego czynu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 11 lipca br został powiadomiony o fakcie uśmiercenia nowo narodzonych kociąt przez mieszkańca gminy Marciszów – powiat kamiennogórski.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji potwierdzili ten fakt. Natomiast 77 – letni mężczyzna znajdujący się na miejscu nie zaprzeczał, że w tym dniu, znajdując się na swojej posesji, dopuścił się tego czynu.

Policjanci w toku dalszych czynności, we wskazanym miejscu ujawnili worek foliowy z pięcioma nieżyjącymi kociętami.

Senior, w związku z powyższym, został zatrzymany i przewieziony do tutejszej Komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Następnie złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Z jego wypowiedzi możemy wnioskować, że nie do końca zdawał sobie on sprawę z powagi sytuacji.

Na chwilę obecną Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Sprawcy za popełniony czyn grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply