Urząd Gminy Marciszów ponownie wsparł placówkę medyczną

Wójt Wiesław Cepielik wspólnie z zastępcą Truszczyńskim przekazali dziś (środa, 28 grudnia) do Przychodni Rodzinnej w Marciszowie spirometr, podręczne urządzenie do pomiaru parametrów wentylacji płuc.

Spiroment został zakupiony przez Urząd Gminy i przekazany bezpłatnie do użytkowania. Przekazany sprzęt o wartości 8 tys. zł wzbogaci wyposażenie marciszowskiej placówki, poprawiają jakość świadczonych przez nią usług.

– Ucieszyłem się bardzo z wiadomość, że ośrodek zdrowia pozyskał nowy personel medyczny i są szanse na uruchomienie dodatkowych usług dla pacjentów. Wszystko wskazuje na to, że w ośrodku w Marciszowie powstanie między innymi pierwsza w powiecie poradnia pulmologiczna. To bardzo ważne, by po pandemii Covid diagnozować jak najwięcej pacjentów w zakresie układu oddechowego. Nie wyobrażałem sobie, by nie wesprzeć placówki dr Makasia i jak tylko dowiedziałem się, że niezbędny jest nowoczesny spirometr, natychmiast podjęliśmy działania wspierające – mówi wójt Wiesław Cepielik.

W drugiej połowie stycznia 2023 roku w przychodni rozpocznie działalność koordynator, którego zadaniem będzie ułatwienie drogi pacjentom i zaplanowanie badań diagnostycznych oraz konsultacji specjalistycznych, aby dostęp do badań i lekarza był jak najkrótszy. Koordynator będzie nadzorował tzw. wizyty kompleksowe.

Przypominamy, że wcześniej do placówki zostały przekazane dwa rejestratory zapisów EKG oraz defibrylator AED, o czym informowaliśmy tutaj.

Więcej informacji z gminy Marciszów tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment