Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

Dzisiaj (wtorek, 4 maja) na placu Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody Dnia Strażaka mają charakter uroczystości wewnętrznych w związku z panującą sytuacją pandemii COVID-19.  W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy i zaproszeni goście. Wydarzenie było okazją do podziękowań za oddanie i poświęcenie, którymi strażacy wykazują się każdego dnia swojej pracy i wręczenia aktów nadania wyższych stopni służbowych dla funkcjonariuszy KP PSP w Kamiennej Górze. Kilku strażaków przeszło również chrzest bojowy lądując w zbiorniku z wodą. Po oficjalnej uroczystości strażacy udali się na wspólny poczęstunek.

Minister Spraw Wewnętrznych rozkazem personalnym nr 410/kadry/21 z dnia 21 kwietnia 2021 roku nadał z dniem 4 maja 2021 roku stopień:

młodszego brygadiera – starszemu kapitanowi Marcinowi Padołowi

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we  Wrocławiu rozkazem personalnym nr WK.123.7.1.2021 z dnia 27 kwietnia 2021 roku  nadał stopień starszego ogniomistrza:

-ogniomistrzowi Mieczysławowi Figurze,
-ogniomistrzowi Danielowi Borysowi,
-ogniomistrzowi Sławomirowi Cebuli,

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze rozkazem personalnym nr PK.0232.2.2021 z dnia 27 kwietnia 2021 roku  nadał stopień starszego strażaka:

-strażakowi Piotrowi Kowalczykowi,
-strażakowi Bartłomiejowi Jaworskiemu.

Stopień młodszego kapitana otrzymał aspirant Adrian Książek.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment