Uroczystości Patriotyczne w ramach Wielkiego Odpustu

Dnia 13 sierpnia 2017 roku w ramach Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego, o którym informowaliśmy tutaj, odbędą się dodatkowe uroczystości:

– Festyn Patriotyczny z okazji Roku Generała Hallera
– 100. rocznica powstania „Błękitnej Armii”
– 150-lecie Sokolstwa Polskiego
– Ceremonia przekazania na ręce przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze, trzech relikwiarzy z Ziemią pobraną w miejscach kaźni Narodu Polskiego – z Ponar (zbrodnia SS), z cmentarzy Katyńskich (zbrodnia NKWD), oraz z “Łączki” na Powązkach (zbrodnia UB)

Program:

12:00 – Uroczysta Msza Święta w intencji TG Sokół, Żołnierzy Armii Polskiej we Francji, jej dowódcy generała Hallera oraz jego adiutanta pochowanego w Kamiennej Górze: kpt. Józefa Sierocińskiego.
Msza Święta odbędzie się z oprawą muzyczną chóru z Nowej Rudy, ceremoniałem wojskowym, udziałem m.in. Weteranów, Pocztów Sztandarowych oraz delegacji Oficerów Wojska Polskiego z dolnośląskich garnizonów.
Po zakończeniu Mszy Świętej, na Placu przed Bazyliką, odbędzie się uroczysta ceremonia przekazania trzech relikwiarzy z Ziemią przesiąkniętą krwią i prochami Polaków, z Ponar, Katynia oraz “Łączki”.

13:00 – Ceremonia przekazania relikwiarzy z Ziemią pobraną w miejscach kaźni Narodu Polskiego: z Cmentarzy Katyńskich, Dołów Śmierci w Ponarach, oraz z “Łączki” na Powązkach.

11:00-16:00 – Festyn przed Bazyliką

– Pokaz wyposażenia Wojska Polskiego
– Pokaz sprzętu i umundurowania historycznego, m.in. mundurów Błękitnej Armii
– Wystawy historyczne
– Koncerty muzyczne od godz. 13:30
– Zabawy edukacyjne dla dzieci
– Pokaz Mody XX-lecia międzywojennego
– Kuchnia polowa

Podczas festynu będzie przeprowadzana zbiórka charytatywna na ratowanie ciężko chorego chłopca z okolic Kamiennej Góry (nr zbiórki: 2017/2011/KS).

16:00 – Przyjęcie charytatywne w stylu retro (wiata przy Obsłudze Pielgrzyma)Share

Zobacz inne

One Thought to “Uroczystości Patriotyczne w ramach Wielkiego Odpustu”

Leave a Comment