Przy grobie majora Józefa Sierocińskiego znajdującym się na Cmentarzu Komunalnym w Kamiennej Górze odbyła się dziś (czwartek, 9 listopada) uroczystość z udziałem przedszkolaków Przedszkola Publicznego nr 3 w Kamiennej Górze.
Uroczystość przy grobie patrioty zasłużonego dla niepodległości Polski i mieszkańca Kamiennej Góry związana była ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Historię majora Józefa Sierocińskiego przekazał dzieciom regionalista Bogdan Adamus.
Bogdan Adamus
Przedszkolaki z dumą odśpiewały hymn, zaprezentowały patriotyczne wiersze, wysłuchały z zaciekawieniem historii majora i ułożyły na jego grobie znicze.
Postać Józef Sierocińskiego – patrioty zasłużonego dla niepodległości Polski, mieszkańca Kamiennej Góry jest szeroko prezentowana na naszym portalu tutaj.