Uroczystość przy grobie majora Józefa Sierocińskiego

Przy grobie majora Józefa Sierocińskiego znajdującym się na Cmentarzu Komunalnym w Kamiennej Górze odbyła się dziś (piątek, 18 listopada) uroczystość z udziałem przedstawicieli 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Hallera ze Szczecina.

Podczas uroczystości odśpiewano hymn, odczytano Apel Pamięci, a następnie oddano salwę honorową. Dokonano oznaczenia mogiły tabliczką “Grób Weterana Walk o Wolność i Niepodległość”. Tabliczki o wspomnianej treści są umieszczane wyłącznie na mogiłach osób wpisanych do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski prowadzonej przez Instytut Pamięci Narodowej. Przypominamy, że grób majora Józefa Sierocińskiego został wpisany z urzędu do ewidencji grobów weteranów w 2020 roku na wniosek IPN we Wrocławiu.

Patriotyczną uroczystość uświetnili swoją obecnością: Komendant Garnizonu Wrocław – mjr Sebastian Krupka, żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w mundurach historycznych z pocztem sztandarowym, oficerowie Wojska Polskiego oraz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Tabliczkami “Grób Weterana Walk o Wolność i Niepodległość” zostaną również oznaczone mogiły Juliana Waszkiewicza, Franciszka Dobrzańskiego, Stanisława Szczygła oraz Konrada Romanowskiego.

Postać Józef Sierocińskiego – patrioty zasłużonego dla niepodległości Polski, mieszkańca Kamiennej Góry i patrona klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze jest szeroko prezentowana na naszym portalu tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment