Uroczyste wprowadzenie do działań nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego

W Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (środa, 30 marca) uroczyste poświęcenie i wprowadzenie do działań nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, który prezentowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że dla dolnośląskich komend powiatowych i miejskich PSP zostało przekazanych 20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych (4 samochody ciężkie i 16 średnich), które zakupiono ze środków budżetu państwa. Oficjalne przekazanie odbyło się 17 stycznia br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, o czym informowaliśmy tutaj.

Nowy pojazd, który trafił do kamiennogórskich strażaków, zastąpi 16-letni wóz Renault Midlum, który zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP z terenu powiatu.

Pojazd ratowniczo-gaśniczy MAN ma funkcję do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych. Napęd 4×4, silnik o mocy 320 km spełnia normę czystości spalin EURO 6. Posiada zbiornik wody o pojemności 3000 dm3 oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 dm3. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 895 440 zł. Wykonawcą zabudowy pojazdu jest firma Moto Truck z Kielc.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment