Uroczyste przyjęcie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita

Uroczyste przyjęcie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita do grona przedsiębiorców ziemi kamiennogórskiej to jeden z porządków obrad dzisiejszej (wrotek, 18 czerwca) Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego. Dzięki fuzji spółdzielni mleczarskiej KaMos i Mlevkoity na terenie powiatu kamiennogórskiego będzie funkcjonowała nowoczesna mleczarnia.

Na zaproszenie przewodniczącego rady Marka Dańczaka w wydarzeniu uczestniczyli: poseł Iwona Krawczyk, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Dariusz Sapiński wraz z Hanną Łapińską dyrektorem ds. Produkcji i Rozwoju, prezes Spółdzielni Mleczarskiej KaMos Jerzy Lelito wraz z Radą Nadzorczą, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

– […] pragnę Państwu pogratulować decyzji, bo dzięki przyłączeniu się do krajowego lidera, produkty sygnowane znakiem KaMos będą znane nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Zwiększenie produkcji, zatrudnienia, inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie, rozpoznawalność marki KaMos, rozwój eksportu – to tylko cześć ze zmian, które oficjalnie staną się faktem od 1 lipca. Witamy w gronie przedsiębiorców kamiennogórskich – powiedziała starosta Małgorzata Krzyszkowska.

Podczas uroczystości odbyło się symboliczne połączenie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita i KaMos-u. Na ręce prezesa zarządu grupy kapitałowej Mlekovita Dariusza Sapińskiego, dokumenty przekazał prezes spółdzielni KaMos Jerzy Lelito.

– […] Spółdzielnia Mleczarska KaMos od tej pory przynależeć będzie do rodziny Mlekovity. Potęga tej marki zobowiązuje. Wierzymy, że nasza wspólna praca przyczyni się do szybszego rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska, a w tym Ziemi Kamiennogórskiej – powiedział prezes Spółdzielni Mleczarskiej KaMos Jerzy Lelito.

Uroczystość wypełnił również wykład przedstawicieli Muzeum Tkactwa, Małgorzaty Ogonowskiej i Roberta Główczyka na temat walorów Ziemi Kamiennogórskiej, a także wykład na temat mleka, który poprowadził dr inż. Tomasz Berbeka.

Zobacz inne