Uroczyste przekazanie wozu strażackiego

W dniu 19 stycznia 2019 roku w Pisarzowicach odbyło się uroczyste przekazanie wozu strażackiego.

Przypominamy, iż nowy samochód ratowniczo-gaśniczy po zarejestrowaniu i dopięciu budżetu dotarł do remizy w Pisarzowicach w dniu 15 grudnia ubiegłego roku. Nowy MAN  w asyście rac oraz bojowego Stara 244 wjechał do nowego boksu przygotowanego przez ochotników, o czym informowaliśmy wcześniej. Samochód kosztował blisko 810 tys. i zastąpił wysłużonego Star’a 244. Pojazd udało się sfinansować dzięki sponsorom. Gmina przekazała z budżetu 350 tys. zł.

Uroczyste przekazanie wozu odbyło się przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra. Wójt Patryk Straus oficjalnie przekazał kluczyki.

Zgodnie ze strażacką tradycją nowemu samochodowi nadano imię ZDZICHU – na cześć druha, który wiele zrobił dla Jednostki OSP Pisarzowice piastując funkcję kierowcy, mechanika, naczelnika i komendanta. Matką chrzestną została Pani Maria Cebula, która dokonała symbolicznego chrztu wozu.

Przed rozpoczęciem uroczystości uczestnicy uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Uroczyste przekazanie wozu strażackiego”

  1. […] w Kamiennej GórzeBiuro Poselskie Iwony Krawczyk otwarteSpotkanie noworoczne Starostwa PowiatowegoUroczyste przekazanie wozu strażackiegoRemont Centrum Kultury w Kamiennej GórzeIgloo na OkrajuŚcieżka rowerowa Kamienna GóraWOŚP w […]

  2. […] Uroczyste przekazanie wozu strażackiego (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Komunikaty […]

  3. […] Przypominamy, że jednostka OSP Pisarzowice sprzedała średni samochód ratowniczo-pożarniczy z 1989 roku – Star 244 GBM. Pojazd trafił do jednostki w 1989 roku i od tego czasu był w ciągłej służbie. Sprzedaż związana była z pozyskaniem nowego wozu średniego przez jednostkę. Nasza relacja z przekazania wozu dostępna tutaj. […]

Leave a Comment