Uroczyste przekazanie nowych radiowozów

W Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do czterech nowych, oznakowanych radiowozów. Pojazdy zakupione został dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, które w połowie finansował przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Pojazdy poświęcił proboszcz ks. kanonik Jacek Biernacki – kapelan wałbrzyskich policjantów.

Nowe radiowozy zostały zakupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów terytorialnych w ramach tzw. sponsoringu. Oznakowane samochody trafią do Komisariatów Policji I i V w Wałbrzychu oraz Komisariatów Policji w Głuszycy i Boguszowie Gorcach.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za nowe radiowozy podkreślając, iż służyć one będą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego oraz pozwolą policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz obywateli.

Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę wałbrzyskiej Policji z samorządami.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment