Uroczyste przekazanie kamery termowizyjnej

W dniu 23 października 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze odbyło się uroczyste przekazanie przez burmistrza Janusza Chodasewicza kamery termowizyjnej, która została zakupiona przez Urząd Miasta Kamienna Góra dla KPPSP.

Wśród wszystkich służb mundurowych to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu to oni przy każdej akcji ryzykują życiem, żeby ratować innych. By wspomóc ich w ciężkiej pracy, burmistrz Janusz Chodasewicz przekazał powiatowej jednostce PSP kamerę termowizyjną. To sprzęt do działań ratowniczych w zadymionych pomieszczeniach. Pomaga lokalizować źródła ognia, a przede wszystkim ludzi w budynkach objętych pożarem.

Z wielką przyjemnością przekazuję tę kamerę na ręce komendanta Sławomira Graczyka – powiedział burmistrz. Jednocześnie życzę, żebyście najrzadziej musieliście z niej korzystać.

Ufundowany przez miasto sprzęt kosztował 25 tys. złotych. Jest najwyższej jakości, a tylko taki daje gwarancję sprawnej pracy podczas akcji i podniesienie bezpieczeństwa strażaków.

Podczas spotkania w komendzie PSP zostały zademonstrowane możliwości kamery. Burmistrz Chodasewicz zadeklarował przy tej okazji dalszą współpracę ze strażakami oraz wsparcie finansowe zakupów na potrzeby jednostki.

Fot. Tadeusz Ferenc

Share

Zobacz inne

One Thought to “Uroczyste przekazanie kamery termowizyjnej”

  1. […] informacji i reportaż fotograficzny dostępny tutaj.Zapraszamy również do poniższej relacji […]

Leave a Comment