UMWD dofinansował budowę punktów obsługi rowerzystów

Przypominamy, że już niedługo ścieżka rowerowa na odcinku Czadrów-Krzeszów wzbogaci się o dodatkową infrastrukturę służąca rowerzystom. Kolejne środki na ten cel Gmina Kamienna Góra otrzymała z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Utworzone zostaną dwa miejsca odpoczynku i obsługi rowerzystów. Wiaty turystyczne wraz z dodatkowym wyposażeniem (ławostoły, stojaki na rowery, itp.) zostaną utworzone w Czadrowie (okolice łącznika z drogą powiatową) oraz w Krzeszowie (teren “Zielonego zakątka”).

Projekt o wartości ponad 70 tys. zł sfinansowany zostanie z 3 źródeł:

 • 30 tys. zł – Gmina Kamienna Góra
 • 30 tys. zł – Stowarzyszenie LGD Kwiat Lnu
 • 10,5 tys. zł – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w ramach programu “Odnowa Dolnośląskiej Wsi”

Punkty obsługi rowerzystów mają powstać do końca września br.
Przypominamy, że użytkownicy ścieżki rowerowej mogą już bezpłatnie korzystać z uruchomionego w kwietniu br. punktu serwisowego, o którym informowaliśmy tutaj.

Cały proces budowy dróg rowerowych można obejrzeć na naszym portalu w tagach ścieżka rowerowa.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “UMWD dofinansował budowę punktów obsługi rowerzystów”

 1. Grzegorz

  Przy punkcie obsługi rowerzystów Park & Ride znajdującym się przy ul. Lubawskiej .Wiecznie zamknięty jest TOY TOY na wielgachna kłódkę to może postawić tam mór pod którym będzie się można załatwić..
  Wszyscy idą zrobić jedynkę czy dwójkę za płotkiem w krzaczkach aż strach tam wchodzić.

  1. Artur

   ToyToy nie jest na wyposażeniu punktu obsługi rowerzystów. Może jeszcze został z prac budowlanych, jakie były prowadzone. Punkt obsługi to parking, wiata, stojaki na rowery.

Leave a Comment