Ukryte wojskowe ciężarówki

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi ukrytych na terenie Kamiennej Góry niemieckich ciężarówek z okresu II wojny światowej, poniżej prezentujemy oficjalny komunikat Urzędu Miasta Kamienna Góra w tej sprawie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku do Urzędu wpłynęło oficjalne pismo od pragnącego zachować anonimowość mieszkańca miasta z informacją o ukrytych pod koniec II Wojny Światowej na terenie Kamiennej Góry ciężarówkach z nieznanym ładunkiem.

Taki przekaz, według złożonego pisma, zgłaszający usłyszał od żołnierza Wehrmachtu biorącego prawdopodobnie udział w ukrywaniu ciężarówek.

W związku z tym, że w Kamiennej Górze co jakiś czas pojawiają się sensacyjne informacje o tajemniczych pozostałościach z okresu II WŚ i pierwszych lat powojennych, podchodzimy do tego typu informacji z duża ostrożnością. Sprawę oczywiście będziemy badać i weryfikować.

Jednocześnie przestrzegamy poszukiwaczy amatorów przed podejmowaniem samodzielnych działań eksploracyjnych. Ze względu na znajdywane na tym terenie niewybuchy, czynności takie mogą być bardzo niebezpieczne.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Ukryte wojskowe ciężarówki”

  1. […] ten piątek (12 sierpnia) na terenie wskazanym w zgłoszeniu, jako miejsce ukrycia pod koniec II Wojny Światowej ciężarówek z nieznanym ładunkiem, odbędą […]

  2. […] z miejscem ukrycia pod koniec II Wojny Światowej ciężarówek z nieznanym ładunkiem, o czym informowaliśmy wcześniej. W briefingu wzięli udział przedstawiciel kamiennogórskiego UM, przedstawiciel firmy […]

Leave a Comment