Ukryte ciężarówki

Niebawem rozpoczną się prace poszukiwawcze nieznanego ładunku, jaki mieli ukryć pod koniec II wojny światowej Niemcy. Podziemna sztolnia znajdująca się pod Kamienna Górą (Antonówką) ma skrywać ciężarówki z nieznanym ładunkiem.

O sprawie informowaliśmy w styczniu br. w artykule “Ukryte wojskowe ciężarówki”.

Oficjalny komunikat Urzędu Miasta Kamienna Góra w tej sprawie brzmiał:

Pod koniec grudnia ubiegłego roku do Urzędu wpłynęło oficjalne pismo od pragnącego zachować anonimowość mieszkańca miasta z informacją o ukrytych pod koniec II Wojny Światowej na terenie Kamiennej Góry ciężarówkach z nieznanym ładunkiem.

Taki przekaz, według złożonego pisma, zgłaszający usłyszał od żołnierza Wehrmachtu biorącego prawdopodobnie udział w ukrywaniu ciężarówek.
W związku z tym, że w Kamiennej Górze co jakiś czas pojawiają się sensacyjne informacje o tajemniczych pozostałościach z okresu II WŚ i pierwszych lat powojennych, podchodzimy do tego typu informacji z duża ostrożnością. Sprawę oczywiście będziemy badać i weryfikować.

Jednocześnie przestrzegamy poszukiwaczy amatorów przed podejmowaniem samodzielnych działań eksploracyjnych. Ze względu na znajdywane na tym terenie niewybuchy, czynności takie mogą być bardzo niebezpieczne.

79353

Share

Zobacz inne

Leave a Comment