Ukradli konsole do gier i zaatakowali pracowników ochrony

Ukradli cztery konsole do gier, a podczas próby ucieczki zaatakowali pracowników ochrony sklepu. Chwilę później zostali obezwładnieni, a następnie zatrzymani przez będących w pobliżu i zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dwaj wałbrzyszanie w wieku 29 i 30 lat odpowiedzą teraz przed sądem za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w poprzednią środę przed godziną 12:00 w markecie przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. 29 i 30-latek najpierw zabrali z półek sklepowych cztery konsole do gier o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych, narzędziami przecięli zabezpieczenia, a następnie próbowali uciec ze sklepu nie płacąc za towar. Wszystko to zauważyli pracownicy ochrony. Podczas próby ujęcia złodziei zostali jednak zaatakowani przez przestępców.

Na pobliskim parkingu czynności związane z obsługą kolizji drogowej wykonywali w tym momencie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zaalarmowani o zdarzeniu związanym z realnym zagrożeniem życia i zdrowia ruszyli na pomoc i chwilę później zatrzymali agresywnych mężczyzn, a w ich bagażu podręcznym odnaleźli narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Dwóm wałbrzyszanom za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Skradzione mienie po przeprowadzonej interwencji wróciło w stanie nienaruszonym na półki sklepowe.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment