Ukradł auto, później spowodował kolizję

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Kierowca prowadził samochód nie mając do tego uprawnień z ponad 2.4 promila alkoholu w organizmie. Po tym jak stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w inne auta, a następnie w ogrodzenie znajdujące się na chodniku. Mężczyzna wcześniej dokonał kradzieży kluczyków oraz samochodu, którym się poruszał.

Do zdarzenia doszło w dniu 7 czerwca br., na jednej z ulic Kamiennej Góry. Jak ustalili policjanci, pijany kierowca jadący samochodem marki VW Transporter stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji z dwoma autami. Okazało się, że 39–letni mieszkaniec Kamiennej Góry był pod silnym działaniem alkoholu – przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania oraz dokonał kradzieży auta którym się poruszał.

Teraz mężczyzna za kradzież z włamaniem oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Dodatkowo zostanie ukarany za brak uprawnień do kierowania oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
sierż. szt. Anna Słowińska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment