Ukradł alkohol, a następnie zaatakował pracownika ochrony

Najpierw dokonał kradzieży artykułów alkoholowych w jednym z marketów w centrum miasta, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakował pracownika ochrony, po czym uciekł. Przeprowadzone przez policjantów drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha jeszcze tego samego dnia.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 30 marca bm. w sklepie przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. Mężczyzna ukradł z marketu cztery butelki wódki o wartości 80 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez niego czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego alkoholu, zaatakował go jedną z butelek, czym doprowadzili poszkodowanego do stanu bezbronności.

O zdarzeniu wałbrzyscy policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zostali powiadomieni tydzień później 8 kwietnia i bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze już po kilkudziesięciu minutach odwiedzając jedno z mieszkań przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu zatrzymali sprawcę.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment