Ujawniono wytwórnię metamfetaminy. Sprawcy aresztowani

W dniu 17 stycznia 2019 roku na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dokonali zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych. Ponadto dokonano przeszukań czterech posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim.

W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.

Podczas przeszukań ujawniono i zatrzymano 2,5 kilograma metamfetaminy. Zabezpieczono ponadto około 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, środka stosowanego do produkcji metamfetaminy. Jak wynika z ustaleń, tabletki zostały nielegalnie sprowadzone do Polski z Wielkiej Brytanii.

Zajęto należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz pojazd marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez Prokuraturę.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu. Mężczyznom zarzucono, że w okresie od października 2018 roku do stycznia 2019 roku wspólnie i w porozumieniu wytworzyli znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w ilości przekraczającej 600 gramów. Według ustaleń Prokuratury, podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Dodatkowo dwóm z zatrzymanych zarzucono także posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania z uwagi na obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego oraz grożącą im surową karę.

Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat.

Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 36 do 47 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment