Uhonorowanie medalem „Prawda i Pamięć”

Dnia 27 lutego 2018 roku podczas XL Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego, oprócz przekazanej informacji o wizycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze, o czym informowaliśmy tutaj, uroczyście uhonorowano medalem „Prawda i Pamięć” działacza Solidarności z Lubawki Pana Zbigniewa Nawrockiego.
Medal wręczył wiceprezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie Pan Marek Krystyniak, który przedstawił sylwetkę działacza z Lubawki i uzasadnił przyznanie tego szczególnego odznaczenia.

Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Warszawie skupia krewnych i bliskich ofiar zbrodni katyńskiej z 1940 roku oraz zajmuj się ich upamiętnianiem.

Przyznanie medalu Panu Zbigniewowi Nawrockiemu odbyło się przed 78. rocznicą, przypadającą na dzień 5 marca, podpisania w Moskwie przez członków Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) uchwały o rozstrzelaniu 14.700 jeńców polskich, przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 11.000 znajdujących się w więzieniach NKWD w zachodniej Ukrainie i Białorusi.Share

Zobacz inne

One Thought to “Uhonorowanie medalem „Prawda i Pamięć””

Leave a Comment