Uderzył w radiowóz. Miał zakaz kierowania pojazdami oraz posiadał narkotyki

W minioną sobotę po godzinie 19:30 policjanci ruchu drogowego zauważyli na jednej z ul. Czarnego Boru mężczyznę jadącego samochodem osobowym. Pojazd wyglądał na niesprawny, więc funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wtedy to kierujący rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się kilka kilometrów dalej w miejscowości Grzędy. 27-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, a samochód obróciło o 180 stopni. Kiedy policjanci zablokowali drogę, mężczyzna ruszył samochodem i uderzył w radiowóz, a następnie kierowany przez niego pojazd trafił do rowu.

W trakcie czynności policjanci znaleźli przy zatrzymanym środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Mundurowi ustalili także, że 27-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc ma wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aktualny zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód trafił na parking strzeżony.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie narkotyków, doprowadzenie do zdarzenia drogowego oraz naruszenie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment