Uczestnicy Międzynarodowego Polsko-Czesko-Słowackiego Kongresu z wizytą w Lubawce

I Międzynarodowy Polsko-Czesko-Słowacki Kongres Gospodarki Odpadami odbywa się dniach 22-24 maja br. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zjazd zorganizował Zarząd Krajowy Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, który od ponad 30 lat ściśle współpracuje z kolegami z Czech i Słowacji. W tym roku po raz pierwszy postanowiono zorganizować wspólny zjazd organizacji działających w branży odpadowej z trzech sąsiadujących krajów.

Oprócz prowadzonych podczas zjazdu rozmów konsultacyjno-biznesowych, jednym z punktów dzisiejszego (środa, 22 maja) programu była wizyta techniczna uczestników w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej SANIKOM Sp. z o.o. w Lubawce, co prezentujemy w załączonej galerii.

Uczestnicy Kongresu zapoznali się z instalacją, do której dostarczane są odpady w ramach selektywnej zbiórki prowadzonej m.in. na terenie powiatu kamiennogórskiego. Przypominamy, że nowoczesna sortownia w Lubawce powstała, aby możliwy był odzysk surowców i wykorzystanie ich w procesie recyklingu.

O całym procesie odzysku surowców i zrealizowanej wielomilionowej inwestycji tłumaczyli kierownicy spółki i prezes Sanikomu.

Pamiętaj! Jeżeli organizujesz ciekawe wydarzenie lub prowadzisz inwestycję, skorzystaj z naszego patronatu medialnego. Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz inne