Uciekał pieszo ze skradzionym paliwem w kanistrze. Został zatrzymany przez policjantów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Kamiennej Górze w dniu 10 kwietnia br. w Krzeszowie po krótkim pościgu zatrzymali 18 – letniego mieszkańca gminy Kamienna Góra, jako sprawcę kradzieży paliwa ze stacji paliw. Sytuacja miała nietypowy przebieg a zatrzymany tłumaczył policjantom, że paliwo ukradł bo miał pilny wyjazd.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia około godziny 10 rano w miejscowości Krzeszów. W drodze powrotnej z innej realizacji policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w Krzeszowie zauważyli szybko biegnącego młodego człowieka. Nic w tym nie byłoby dziwnego po prostu myśleli, że młody człowiek uprawia sport, jednak w odległości kilkudziesięciu metrów za młodym człowiekiem biegł inny mężczyzna.

Podejrzewając popełnienie przestępstwa bądź wykroczenia przez młodego człowieka policjanci podjęli pościg i zatrzymali go. Po chwili policjanci wiedzieli, że zatrzymali złodzieja ze stacji paliw za którym biegł pracownik stacji paliw.

Jak ustalili policjanci 18 – letni mieszkaniec Gminy Kamiennej Góry na stacji paliw pojawił się z dużym plastykowym pojemnikiem. Zatankował go do połowy jego pojemności Nie płacąc za zatankowane paliwo oddalił się z miejsca. Pracownik obsługi widząc całe zajście rozpoczął pościg za sprawcą kradzieży. Złodziej jednak porzucił skradzione paliwo i dalej kontynuował ucieczkę ulicami Krzeszowa, gdzie po chwili został ujęty przez policjantów.

Jak przyznał paliwo ukradł bo potrzebował zatankować samochód na pilny wyjazd. Policjanci odnaleźli porzucony towar i przekazali go właścicielowi. Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany wysoka grzywną w drodze mandatu karnego.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment