Uciekał motocyklem, mając w plecaku niemal 9 tys. porcji metamfetaminy

Zgorzeleccy policjanci po pościgu zatrzymali 47-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w przewożonym plecaku ma niemal 9 tys. porcji handlowych metamfetaminy. Za popełnione przestępstwa zatrzymany usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej drogówki pełniący służbę na terenie miasta i gminy Bogatynia postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Motocyklista jednak nie reagował na nadawane przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania. Jechał coraz szybciej, popełniając po drodze liczne wykroczenia.

Na jednym z przejazdów kolejowych mężczyzna uszkodził pojazd i zaczął uciekać pieszo, wyrzucając po drodze swój plecak. Do działań włączyli się dzielnicowi, którzy pełnili służbę w pobliskiej miejscowości. Dzięki skoordynowanej akcji pościgowej policjanci zatrzymali kierującego i odnaleźli w zaroślach porzucony bagaż.

Podczas interwencji okazało się, że kierujący to 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W przewożonym przez niego plecaku mundurowi ujawnili dwa woreczki foliowe z krystaliczną substancją. Przeprowadzone badania wykazały, że jest to metamfetamina w ilości, z której można by przygotować niemal 9 tys. porcji handlowych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, które próbował wprowadzić do obrotu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Przypominamy, że za posiadanie środków psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej sprawca może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment