Ubezpieczenie Assistance – co to i od czego chroni?

Każdy właściciel samochodu musi posiadać ubezpieczenie OC, tu nie ma wyjątków. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o ubezpieczenie Assistance, tutaj możemy zdecydować czy chcemy je mieć, dlatego warto zastanowić się czy warto je wykupić.

Mówi się – jest dobrze, jak jest dobrze, co w wolnym tłumaczeni oznacza, że nie zakładamy czarnych scenariuszy, ufamy, że złe rzeczy się nie dzieją, albo dzieją się gdzieś daleko. Nie mniej jednak podróżując, przemieszczając się z miasta do miasta musimy brać pod uwagę fakt, że istnieje cień szansy na nasz udział w jakiejś sytuacji kryzysowej na drodze. Wówczas nieocenioną pomoc niesie ubezpieczenie assistance.

Obalamy mity

Każdy kto słyszy ubezpieczenie AC od razu zakłada, że musi ono sporo kosztować. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo często ubezpieczyciele podstawową jego wersję dołączają za darmo albo z bardzo małą opłatą do ubezpieczenia OC. Kupienie w pakiecie tych dwóch produktów sprawi, że możemy sporo zaoszczędzić.

Podstawowa wersja na pewno jest bezwartościowa. Jest ograniczona, nie mniej jednak i tak jest to więcej niż całkowity jej brak. Przede wszystkim zazwyczaj możemy liczyć na pomoc w holowaniu (najczęściej 100 km od miejsca zdarzenia) na koszt ubezpieczyciela oraz na opłatę naprawy uszkodzenia do określonej kwoty.

Kto powinien pomyśleć o takim ubezpieczeniu samochodu

Przede wszystkim osoby, które często podróżują. Ubezpieczenie Assistance, jest dobrowolne i ma zapewnić pomoc w wielu dziedzinach, podczas niespodziewanych sytuacji na drogach. M.in. możemy liczyć na pomoc w zakresie technicznym, medycznym, prawnym, ale także na zorganizowanie noclegu, jeśli jesteśmy daleko od domu, a nawet tłumacza, jeśli nasze ubezpieczenie sięga poza granice naszego kraju, a niespodziewana awaria zdarzy się w miejscu, gdzie trudno nam się jest porozumieć.

Wszystko zależy od tego, z jakiego wariantu będziemy chcieli skorzystać. A jest ich wiele, od tych podstawowych tanich, a czasem bezpłatnych, do tych bardzo rozbudowanych, w który skład wchodzić mogą porady prawne, konsultacje ze specjalistami, ochrona prawna za granicami Polski, transport do szpitala, hospitalizacja w kraju i za granicą, a nawet wizyty domowe i pomoc medyczna dla dzieci i zwierząt.

Ubezpieczenie Assistance, jest całkowicie dobrowolne i tylko od nas zależy czy będziemy chcieli je wykupić czy nie. Jeśli często podróżujemy, albo posiadamy awaryjny samochód powinniśmy bardziej się nad tym zastanowić. Wizja nocy w zepsutym aucie pośrodku niczego daje do myślenia i pobudza wyobraźnię. To o czym musisz pamiętać, to o dokładnym przeczytaniu umowy oraz sprawdzeniu zawartych w nich limitów, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego rozczarowania i dodatkowych opłat.

Więcej na temat ubezpieczeń przeczytasz na stronie ubezpieczamy-auto.pl

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz