Monster Truck – Extrem Cascaders Team

Dnia 20 kwietnia 2016 roku nad kamiennogórskim zalewem odbył się godzinny pokaz słowackiej grupy kaskaderów samochodowych Extrem Cascaders Team. Ekipa podczas pierwszej części zaprezentowała jazdę na dwóch kołach, palenie gumy, parkowanie oraz zabawny epizod z policjantem, złodziejem i trabantem, z którego najwięcej radości mieli najmłodsi. W przerwie nie zabrakło waty cukrowej i innych przysmaków dla dzieci. W drugiej części można było zobaczyć człowieka w ogniu, popisy z płonącymi obręczami oraz kolejnej atrakcji dla dzieciaków jaką była przejażdżka monster truckiem. Na koniec ekipa kaskaderów rozdawała plakaty i autografy oraz pozowała do…

Pokaż więcej

Rajd Arado 2016

Dnia 30 kwietnia 2016 roku o godz. 20:00 na rynku w Lubawce w ramach Rajdu Arado odbędzie się pokaz batalistyczny. Pokaz będzie próbą odtworzenia boju spotkaniowego między wycofującym się przez Sudety konwojem niemieckim, a czołówką zwiadu Armii Stanów Zjednoczonych. Pokaz trwać będzie ok. 40 min. i zakończy się rozbrojeniem niemieckiego konwoju przez żołnierzy amerykańskich. Całość opatrzona zostanie profesjonalnym komentarzem w wykonaniu doktoranta w Zakładzie Historii Wojskowej Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zapraszamy do Lubawki. Rajd Arado nadchodzi!

Pokaż więcej

Rajd Arado 2016

Przypominamy, iż już 29 kwietnia 2016 roku ruszy największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado 2016. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej odwiedzi nasz region, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju. Również w tym sezonie czadrow.pl objął patronat medialny nad tym wielkim wydarzeniem. Relacje z inscenizacji w poszczególnych miastach będzie można obejrzeć na naszym serwisie. Grupy rekonstrukcji historycznej biorące udział w Rajdzie Arado 2016: Komponent brytyjsko-polsko-niemiecki: Towarzystwo Byłych Żołnierzy…

Pokaż więcej

Koncert – Kult

Dnia 16 kwietnia 2016 roku w Świebodzicach w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się koncert legendarnej polskiej grupy rockowej Kult na czele z Kazikiem Staszewskim. Koncert odbył się w ramach IV edycji Świebodzice Rock Fest. Kult powstał na początku 1982 roku. Zespół zasłynął atmosferą tworzoną na koncertach oraz niekonwencjonalnym przesłaniem piosenek. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.Na koncercie w Świebodzicach można było usłyszeć największe przeboje zespołu, a wraz z Kultem wystąpiły grupy takie jak: LAO…

Pokaż więcej

Zdobywca Góry Parkowej

Odbyła się V edycja Biegu Zdobywca Góry Parkowej, IV edycja Biegu Mały Zdobywca Góry Parkowej, II Mistrzostwa Kamiennej Góry w Nordic Walking oraz po raz pierwszy w tym sezonie Bieg Niepełnosprawnych. Do udziału w biegu zgłosiło się niemal 300 zawodników. Uczestnicy biegu ponownie pokonali trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta Kamienna Góra, która prowadzi przez edukacyjną ścieżkę historyczną na Górze Parkowej oraz kamiennogórskie podziemia Arado. Trasa biegu miała dystans około 11 km, Nord Walking odbył się na dystansie 5,5 km, natomiast Bieg Niepełnosprawnych na dystansie 400 i 600 m.…

Pokaż więcej

Urodziny w przedszkolu

Dnia 15 kwietnia 2016 roku w przedszkolu w Czadrowie odbyła się kolejna impreza urodzinowa. Tym razem swoje trzecie urodziny obchodził Miłosz. Tradycyjnie nie zabrakło tortu urodzinowego, prezentu, życzeń i wspaniałej zabawy. Jedną z atrakcji dzisiejszej imprezy były również wspaniałe lody. Jak było na wcześniejszych wydarzeniach urodzinowych można obejrzeć tutaj >>.

Pokaż więcej

Wniosek Stowarzyszenia Brama Czadrowska do Gminy Kamienna Góra

Informujemy, iż Stowarzyszenie Brama Czadrowska przygotowuje wniosek do Urzędu Gminy Kamienna Góra w celu realizacji zadania publicznego. Zadaniem publicznym w przygotowanym projekcie przez Stowarzyszenie Brama Czadrowska będzie renowacja krzyża przydrożnego w ramach realizacji zadania w zakresie ochrony dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Obiekt znajduje się przy drodze głównej biegnącej przez Czadrów (3468D) naprzeciwko posesji nr 22 (na trasie Szlaku Cysterskiego). Kapliczki, figury i krzyże przydrożne stanowią nieodłączny element krajobrazu naszego regionu. W Czadrowie mamy trzy krzyże przydrożne i pomnik Nepomucena. Krzyż przydroży, o którym mowa jest w coraz bardziej…

Pokaż więcej

Rajd Arado 2016

Dnia 7 kwietnia 2016 roku przy obiekcie podziemnej trasy turystycznej Projekt Arado w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa, dotycząca imprezy Rajd Arado 2016.To największe w Polsce wydarzenie o charakterze historyczno-edukacyjnym ponownie odwiedzi Dolny Śląsk. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej między 29 kwietnia a 3 maja ruszy w Karkonosze, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju.W tym roku również nie zabraknie widowiskowych inscenizacji, w tym między innymi wielkiej bitwy nad…

Pokaż więcej

Spotkanie z wójtem

Dnia 6 kwietnia 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Czadrowie odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie Wójta Gminy Kamienna Góra z mieszkańcami naszego sołectwa. Na spotkaniu został przedstawiony temat budżetu Gminy Kamienna Góra, zostały przedstawione założenia do mapy zagrożeń przez przedstawicieli policji, został poruszony temat budowy składowiska przetwarzania odpadów, o którym informowaliśmy wcześnie oraz sprawa dokończenia remontu świetlicy. Remont świetlicy nie może zostać dokończony z powodu braku funduszy. Inicjatywą Wójta Patryka Strausa jest stworzenie w Czadrowie inkubatora przedsiębiorczości. Jego utworzenie pozwoli wykorzystać 100% unijnych środków na całkowite wyremontowanie świetlicy wraz z…

Pokaż więcej

Gross Rosen w Rogoźnicy

Obóz Gross-Rosen powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Pierwszy transport przybył tam 2 sierpnia 1940 roku. 1 maja 1941 roku Arbeitslager Gross-Rosen uzyskał status samodzielnego obozu koncentracyjnego. W pierwszych dwóch latach istnienia KL Gross-Rosen był małym obozem nastawionym w dalszym ciągu na obsługę kamieniołomu. Mordercza 12-godzinna praca w kamieniołomie, głodowe racje żywnościowe, brak należytej opieki lekarskiej, nieustanne maltretowanie i terroryzowanie więźniów zarówno przez załogę SS, jak i więźniów funkcyjnych powodowały duża śmiertelność, a KL Gross-Rosen był postrzegany…

Pokaż więcej

Monodram Elżbiety Walczak

Dziś w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się zapowiadany wcześniej monodram „Jedna kobieta w projekcie Miłość”. Dowcipnie podany tekst napisany przez Elę Walczak, aktorkę i finalistkę konkursu Debiut Literacki Roku 2015 oraz piękne hiszpańskie piosenki, stworzyły niezapomniany klimat tego utworu. „Jedna kobieta w projekcie Miłość” to komedia muzyczna Elżbiety Walczak, aktorki, autorki projektu „Enamorada” i książki pod tym samym tytułem. Główna bohaterka – Buena jest świetną showmenką prowadzącą swój program telewizyjny. Używa wszelkich możliwych metod, żeby przyciągnąć przed telewizory publiczność: tańczy, śpiewa, recytuje wiersze, gra na djembe i potrafi…

Pokaż więcej

Śmigus-dyngus w Czadrowie

Dnia 28 marca 2016 roku przypada śmigus-dyngus, słowiański zwyczaj wzajemnego oblewania się wodą. Śmigus-dyngus czyli tzw. Lany Poniedziałek to określenia drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, który co roku przynosi wiele radości. Ten zwyczaj kultywowany w całej Polsce jest jedynym dniem w roku, kiedy nikt nie powinien nam zabronić wylać wiaderka wody na kogoś z rodziny, przyjaciół bądź znajomych. Wzajemne oblewanie w Poniedziałek Wielkanocny wywodzi się od praktyk słowiańskich. Słowianie oblewali się zimną wodą i bili się witkami wierzby po nogach czcząc radość po odejściu zimy. W sołectwie Czadrów od lat jest…

Pokaż więcej

Wigilia Paschalna w Bazylice NMP

Dnia 26 marca 2016 roku o godz. 22:00 w Krzeszowie rozpoczęto Wigilię Paschalną – Zmartwychwstania Pańskiego. Przed Bazyliką NMP został poświęcony ogień, od którego zapalono paschał. Liturgii Paschalnej przewodniczył Ks. Bp Marek Mendyk. Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego, najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji Misterium paschalnego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień. Wigilia Paschalna nie jest częścią Wielkiej Soboty. Jej radosna liturgia należy już do obchodów dnia zmartwychwstania.

Pokaż więcej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Dnia 26 marca 2016 roku po zapadnięciu zmroku, w kościele w Czadrowie odbyła się Wigilia Paschalna. Przed kościołem ks. Aleksander poświęcił ogień, od którego został zapalony paschał. Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego, najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji Misterium paschalnego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień. Wigilia Paschalna nie jest częścią Wielkiej Soboty. Jej radosna liturgia należy już do obchodów dnia zmartwychwstania.

Pokaż więcej

Święcenie pokarmów

Dnia 26 marca 2016 roku w Wielką Sobotę w kościele w Czadrowie odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów, które licznie przynieśli mieszkańcy naszego sołectwa. W Wielką Sobotę w Kościele katolickim, podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze.W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest to czas żałoby po ukrzyżowanym Jezusie Chrystusie. Jest to również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Pokaż więcej

Misterium Męki Pańskiej

Dnia 25 marca 2016 roku z okazji Wielkiego Piątku w Bazylice w Krzeszowie odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej nawiązującej do ostatnich dni Jezusa. Wspaniale przygotowany spektakl zachwycił przejmującą muzyką, a połączenie scenografii, kostiumów i wspaniałej gry aktorów stworzyło niezapomnianą atmosferę tego wydarzenia. Misterium Męki Pańskiej ma przygotować wierzących na przeżycie Wielkiego Tygodnia, który w tradycji kościoła katolickiego zaczyna się wydarzeniami Niedzieli Palmowej. Scenariusz i pomysł na tegoroczne misterium przygotował Stanisław Wesołowski przy wsparciu dyrektora artystycznego Ks. Mateusza Rucka. W trakcie widowiska wykorzystano: Ewangelia Św. Łukasza – dialogi Krzeszowska Droga…

Pokaż więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Dnia 24 marca 2016 roku w Bazylice po Mszy Wieczerzy Pańskiej do godz. 22:00 trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wraz z Ks. Marianem Kopko grupa wiernych zgromadziła się przy Ołtarzu Czuwania. Ponieważ w sakramencie Ołtarza obecny jest sam Chrystus, należy Go czcić kultem adoracji. „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu… jest dowodem wdzięczności, poręką miłości i obowiązkiem należnej czci względem Chrystusa Pana” (KKK, 1418)

Pokaż więcej

Urodziny w przedszkolu

Dnia 24 marca 2016 roku w przedszkolu w Czadrowie odbyła się impreza z okazji czwartych urodzin Michałka. Tradycyjnie nie zabrakło tortu urodzinowego i wspaniałej atmosfery. Po uroczystym poczęstunku i „szampanie” odbyło się wręczenie prezentu i życzeń od grupy przedszkolnej. Jak było na wcześniejszych wydarzeniach urodzinowych można obejrzeć tutaj>>.

Pokaż więcej

Wielki Czwartek

Dziś dnia 24 marca 2016 roku przypada Wielki Czwartek, który w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.W Bazylice w Krzeszowie trwają przygotowania do Mszy Wieczerzy Pańskiej (godz. 17:00), po której odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Czuwania.

Pokaż więcej

Niedziela Palmowa w Bazylice

Dnia 20 marca 2016 roku w Niedzielę Palmową odbyła się procesja z palmami podczas Mszy Św. Procesja przeszła aleją wokół Bazyliki. Licznie przybyli wierni chętnie prezentowali barwne, często własnoręcznie wykonane ozdoby. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Liturgiczna pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy obchodzona jest od pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Pokaż więcej

Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych

Dnia 19 marca 2016 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbył się Gminny Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych. Konkurs był adresowany do Sołectw, Stowarzyszeń, Kół Gospodyń i Szkół oraz mieszkańców Gminy Kamienna Góra. Konkurs Palm Wielkanocnych podzielony został na kategorie dzieci i młodzież oraz dorośli. Komisja dwa dni wcześniej dokonała objazdu sołectw Gminy Kamienna Góra i oceniła przygotowane palmy. W kategorii dzieci i młodziarz dwa równorzędne pierwsze miejsca zostały przyznane Annie i Andrzejowi Gogola z Pisarzowic oraz Kindze i Martynie Walczak z Przedwojowa. Drugie miejsce otrzymały klasy Ia, Ib, IIa,…

Pokaż więcej

Bazylika w Krzeszowie

Bez wątpienia Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie jest najczęściej fotografowanym miejscem naszego regionu. Po dokonaniu wycinki drzew, niezależnie od słuszności decyzji, wydarzenie to wpisze się w historię tego wyjątkowego miejsca. Po oficjalnym komunikacie, iż wycinka była konieczna, Wojewódzki Konserwator Zabytków nałożył również na Parafię obowiązek odtworzenia barokowego wyglądu placu. Będziemy zatem sukcesywnie prezentować zmiany zachodzące wokół Bazyliki. Jak wyglądała aleja przed wycinką można obejrzeć tutaj >>.

Pokaż więcej

Komisja konkursowa

Przypominamy, iż dnia 19 marca 2016 roku (sobota) w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Krzeszowie odbędzie się Gminny Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych. Dziś dnia 17 marca komisja konkursowa odwiedziła wszystkie sołectwa, które zgłosiły palmy do udziału w konkursie. Konkurs Palm Wielkanocnych podzielony został na kategorie dzieci i młodzież oraz dorośli. Komisja oceniała wielkość, estetykę, materiały i dokładność wykonania palm wielkanocnych. Wyniki konkursu zostaną zaprezentowane w sobotę w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Krzeszowie. Sołectwo Czadrów również bierze udział w konkursie. Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej palmy zgłoszone do konkursu,…

Pokaż więcej

Koncert – John Porter

Dnia 11 marca 2016 roku w Centrum Kultury w Kamiennej Górze zagrał John Porter. W wypełnionej po brzegi sali zebrani goście mieli niepowtarzalną okazję, by na żywo usłyszeć najnowsze kompozycje cenionego muzyka i kompozytora. John Frederick Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dotarł do Polski, gdzie postanowił osiedlić się na stałe. Ten walijski muzyk, kompozytor i tekściarz największy sukces komercyjny odniósł w duecie z dawną wokalistką Varius Manx, Anitą Lipnicką. Podczas koncertu muzyk zaprezentował najświeższą twórczość oraz materiał, który można…

Pokaż więcej

Bazylika bez drzew

Jak informowaliśmy wcześniej, przy Bazylice w Krzeszowie zostały wycięte lipy, które rosły tam od 100-150 lat. Nadal nie cichną dyskusje co do zasadności tej decyzji. Krytyka spływająca na przedstawicieli Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej zapewne jeszcze długo nie ucichnie. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wycięciem drzew były względy bezpieczeństwa przebywającym w tym miejscu turystom, pielgrzymom i parafianom. Po przeprowadzonej ocenie stanu lip rosnących na placu przed Bazyliką w Krzeszowie opinia dendrologów Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i biegłych sądowych nie pozostawiła złudzeń, że drzewostan należało usunąć. Biorąc pod uwagę powyższe opinie dnia 30…

Pokaż więcej

Kościół uliczny

Dziś dnia 5 marca 2016 roku na kamiennogórskim rynku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kościół uliczny”. Wydarzenie zorganizowali członkowie zboru Jeruzalem oraz wolontariusze z ośrodka Nowa Nadzieja z Janowic Wielkich. Podczas spotkania każdy potrzebujący mógł się posilić, napić gorącej kawy i herbaty oraz posłuchać pieśni religijnych, granych przez grupę ewangelizacyjną Apostołowie w Glanach z Wałbrzycha.

Pokaż więcej

Polowa Msza Święta

Dziś dnia 28 lutego 2016 roku w parku przy ul. Księcia Bolka I w Kamiennej Górze odbyła się Polowa Msza Święta w intencji więźniów pomordowanych pod koniec wojny w tutejszej filii obozu koncentracyjnego >>. Ofiary złożone w dwóch masowych grobach, zostały w 1946 roku ekshumowane po czym ponownie zakopane, przysypane wapnem oraz gruzem. Wśród ofiar byli również Powstańcy Warszawscy, żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz harcerze z Szarych Szeregów i cywilni mieszkańcy Warszawy. W parku przy ul. Księcia Bolka I przez 70 lat nic nie świadczyło o tym co…

Pokaż więcej

Okolica – Skocznia narciarska

Skocznia powstała w 1924 roku, w ówczesnej niemieckiej miejscowości Ullersdorf (po II wojnie światowej Ulanowice, obecnie dzielnica Lubawki zwana Podlesiem). Powstała przy ośrodku sportowym, w którym Niemcy przygotowywali się do igrzysk w 1936 roku. Najważniejszymi zawodami na Kruczej Skale w okresie międzywojennym były Mistrzostwa Dolnego Śląska (21 stycznia 1931 roku). Charakterystyczną cechą skoczni jest to, że rozbieg umieszczono nieco krzywo w stosunku do zeskoku. W 1956 roku Polski Związek Narciarski uznał skocznię (wówczas K40) za gotową do rozgrywania na niej zawodów. W 1984 roku znacząco zmodernizowano obiekt, nadając mu punkt…

Pokaż więcej

Koncert – Sana Camara

Wczoraj dnia 10 lutego 2016 roku w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się koncert wirtuoza perkusji zachodnioafrykańskich Sana Camra i grupy Fonkie Fare. Sana urodził się i dorastał w Konakry. To djembefola znany i ceniony zarówno w Gwinei, jak i poza jej granicami. Koncertował w Mali, Burkina Faso, Sierra Leone, Senegalu i w Maroku, kilkakrotnie odwiedził również Europę m.in. Niemcy, Francję, Belgię, Holandię, Włochy i Polskę. Współpracował z narodowym baletem Gwinei – Les Ballets Africains, z baletem Sourakhata, a także z zespołem Percussions Touré Kounda. Solista konakryjskiej grupy baletowej…

Pokaż więcej

Pole dance

Dziś dnia 6 lutego 2016 roku w Karczmie Kamienna w Czarnym Borze odbył się Bal Dobroczynny, o czym informowaliśmy wcześniej. Bal zorganizowała Fundacja Ulica Swoje Wie. Podczas Balu były zbierane fundusze na rzecz dwóch chorych dziewczynek. O dobry humor podczas balu dbał Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów a do tańca grał zespół Pająki. Podczas balu wystąpił włoski piosenkarz Roberto Zucaro i Berenika Nienadowska, która zaprezentowała pokaz Pole dance. Berenika Nienadowska to instruktorka tańca na rurze i finalistka 7 edycji programu „Mam talent”. Laureatka II Mistrzostw Polski Pole Dance w…

Pokaż więcej

Lodowisko

Na rynku w Kamiennej Górze trwa szaleństwo na lodzie. Impreza, o której informowaliśmy wcześniej została zorganizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Radio Zet i będzie trwać do niedzieli. Uczestnicy zabawy mogą wziąć udział w zimowej rodzinnej rywalizacji, sprawdzić się w układaniu mega puzzli, zimowych kalamburach, a także poczęstować gorącymi napojami. Oprócz gratisowej wypożyczalni łyżew i lodowiska dla wszystkich chętnych, organizatorzy przygotowali smakowite niespodzianki, gry i konkursy, a wieczorem specjalną dyskotekę na lodowisku przy największych przebojach muzycznych.

Pokaż więcej

Zabawa karnawałowa w przedszkolu

Dnia 5 lutego 2016 roku w przedszkolu w Czadrowie odbyła się zabawa karnawałowa. Ten wyjątkowy i wyczekiwany dzień dostarczył przedszkolakom wiele radości. Dzieci pojawiły się przebrane w kolorowe stroje, swoich ulubionych bohaterów. Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój uczestników zabawy wraz z panią przedszkolanką, przebraną za kocicę.

Pokaż więcej

GFPOINT 2016

Dziś dnia 30 stycznia 2016 roku w naszym regionie trwa kolejna edycja airsoftowego biegu na orientację GFPOINT, o której informowaliśmy wcześniej. Impreza ta organizowana jest od 2010 roku przez Fundację GLADIUS, sponsorem tytularnym jest firma Gunfire – jeden z największych sklepów airsoftowych i outdoorowych w Polsce. Skierowana jest do wszystkich pasjonatów wojskowości i airsoftu, a także osób chcących sprawdzić siebie i swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród członków grup i stowarzyszeń o charakterze patriotycznym i proobronnym. Na uczestników czeka nie tylko licząca ok. 40 kilometrów…

Pokaż więcej

Urodziny w przedszkolu

Dnia 25 stycznia 2016 roku w przedszkolu w Czadrowie odbyła się impreza z okazji trzecich urodzin Kacperka. Pomimo niskiej frekwencji przedszkolaków nie zabrakło tortu urodzinowego i wspaniałej atmosfery. Po uroczystym poczęstunku i „szampanie” odbyło się wręczenie prezentu i życzeń od grupy przedszkolnej. Już niebawem kolejne urodziny, na które czeka Karolinka. Jak było na wcześniejszych wydarzeniach urodzinowych można obejrzeć tutaj.

Pokaż więcej

Górniczy Chór Męski

Dziś dnia 17 stycznia 2016 roku w Bazylice w Krzeszowie odbył się Koncert Kolędowy Górniczego Chóru Męskiego Zakładów Górniczych „Lubin”. Koncert był zwieńczeniem Festiwalu Trzech Kultur, który rozpoczął się 15 stycznia, a którego celem była „Promocja Dziedzictwa Kultury Pogranicza Polski, Czech i Niemiec”. Górniczy Chór Męski przy O/ZG „Lubin” KGHM Polska Miedź S.A. powstał w roku 1980. Podstawowym kierunkiem jego działalności jest szerzenie kultury muzycznej w górniczym środowisku Zagłębia Miedziowego poprzez wykonywanie i propagowanie głównie polskich pieśni (ludowych, patriotycznych, religijnych, górniczych, itp.). W repertuarze zespół posiada również inne pieśni z…

Pokaż więcej

Fight Exclusive Night 10

Wczoraj dnia 9 stycznia 2016 roku w hali RCS w Lubinie odbyła się gala FEN 10 Gold Edition, bazująca na sztukach walki MMA i K1. Jedną z walk w formule MMA stoczył Marcin Zontek z Jeleniej Góry reprezentujący kamiennogórski klub Contender i Arunas Vilius pochodzący z Litwy, który zastąpił Francuza Malika Merada. Walka skończyła się wygraną Marcina już w pierwszej rundzie. Gratulujemy! Walkę można było obejrzeć na kanale Polsat Sport i Polsat Sport News. Przypominamy, iż baner reklamowy promujący Marcina (widoczny na fotografii po walce) jest naszego autorstwa. Na banerze…

Pokaż więcej

Orszak Trzech Króli

Dziś dnia 6 stycznia 2016 roku święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Trzech Króli. W całej Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest przez Orszak Trzech Króli, uliczną paradę w której trzej królowie jadą na koniach ulicami miasta. W naszym regionie procesja taka jest organizowana w Lubawce i Chełmsku Śląskim. Ulicami Lubawki przeszedł barwny pochód, który wyruszył spod kościoła św. Anny. W procesji uczestniczyło kilkaset osób wraz z jeźdźcami na koniach, których w tym roku zastąpiły dzieci na kucykach.

Pokaż więcej

Otwarcie Kina za Rogiem

5 stycznia 2016 roku w Krzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące działalność Kina za Rogiem. Uroczystość otwarcia prowadził wójt Patryk Straus. Gościem specjalnym był Grzegorz Molewski – inicjator projektu Kino za Rogiem. Przed końcem ubiegłego roku odebrano prace budowlane związane z dostosowaniem pomieszczenia, a także wykonano montaż i konfigurację sprzętu audiowizualnego stanowiącego prawdziwe serce sali kinowej, która znajduje się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra. Bilety do Kina za Rogiem i wszelkie inne informacje można uzyskać pod nr tel. 75 610 60 62, osobiście w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra…

Pokaż więcej

Szopka w Bazylice

Zapach siana wprowadza w świąteczny nastrój każdego, kto przekracza drzwi krzeszowskiej bazyliki. Efekty żmudnej pracy krzeszowskiej młodzieży pod okiem ks. Mateusza, można już oglądać. To prawdopodobnie największa szopka w diecezji legnickiej, a może i na Dolnym Śląsku. Szopka bożonarodzeniowa to makieta lub diorama przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maria oraz Józef. Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły.

Pokaż więcej

Sygnaliści myśliwscy zagrają na pasterce

Dziś dnia 15 grudnia 2015 roku w Bazylice w Krzeszowie odbyła się próba połączonych zespołów sygnalistów myśliwskich „Durlakowe Rogi” z Kamiennej Góry i „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha. Te dwa zespoły zaprezentują kolędy podczas tegorocznej pasterki w Bazylice. Wspólne spotkanie z organistą miało na celu dopracowanie aspektów technicznych, aby brzmienie solisty i pozostałych członków zespołu było dobrze słyszane podczas oficjalnego występu. Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Durlakowe Rogi” jako zorganizowana forma muzyczna rozpoczął swoją działalność 11 kwietnia 2007 roku. Początki istnienia to jednak wiosna 2006 roku kiedy to rozpoczął się kurs sygnalistów myśliwskich…

Pokaż więcej

Koncert – Perfect

Dnia 28 listopada 2015 roku odbył się zapowiadany wcześniej koncert grupy Perfect. Koncert miał miejsce w „Hali widowiskowo sportowej AQUA-ZDRÓJ” w Wałbrzychu i był częścią trasy koncertowej z okazji 35-lecia zespołu. To dzięki fanom i publiczności zespół Perfect nieprzerwanie od 1980 roku jest jednym z najbardziej lubianych i rozpoznawanych polskich zespołów rockowych. Zespół nadal cieszy się ogromną sympatią fanów, którzy w różnym wieku wypełnili wałbrzyską halę. Podczas koncertu można było usłyszeć największe przeboje zespołu oraz znane już utwory z najnowszej płyty „DaDaDam”. Na scenie można było również zobaczyć Ryszarda Sygitowicza,…

Pokaż więcej

Szkolenie – Sztuka Carvingu

Dziś dnia 25.11.2015 roku w świetlicy w Czadrowie odbyło się zapowiadane wcześniej szkolenie sztuki carvingu. Sztuka carvingu (ręcznego rzeźbienia w owocach i warzywach) pochodzi z Tajlandii. W krajach azjatycki znana jest już od co najmniej kilkuset lat i jest uznawana za dziedzictwo narodowe tego kraju. Szkolenie było bezpłatne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Brama Czadrowska. Zajęcia prowadziła Pani Magda Rak, której serdecznie dziękujemy.

Pokaż więcej