Tymczasowy areszt za zabójstwo dla 38-latka

38-letni mieszkaniec Głuszycy odpowie za zabójstwo, którego dopuścił się w swoim mieszkaniu. Dzięki informacjom operacyjnym ukrywający się na terenie Śląska mężczyzna, została zatrzymany w środę po południu przez tamtejszych policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Wałbrzyscy funkcjonariusze podczas wykonanych czynności zabezpieczyli na miejscu zbrodni materiał dowodowy. Podejrzanemu grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Głuszyczanin wpadł w ręce policjantów operacyjnych pyskowickiego komisariatu w poniedziałek 26 lutego bm. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął uciekać. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ukrył się na terenie województwa śląskiego po zabójstwie, którego dokonał w jednym z mieszkań w Głuszycy.

Bardzo dobra współpraca pomiędzy pyskowickimi, a wałbrzyskim policjantami doprowadziła do natychmiastowego ustalenia miejsca przestępstwa. Po sygnale od funkcjonariuszy ze Śląska, policjanci z Głuszycy oraz Wałbrzycha udali się pod wskazany adres. W łazience mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej odnaleźli i zabezpieczyli ciało mężczyzny oraz narzędzie zbrodni.

W toku przeprowadzonych czynności 38-latek przyznał się do przestępstwa. Zabezpieczone przez policjantów z Pyskowic oraz przez wałbrzyskich funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa, za które grozi kara dożywotniego więzienia. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz