Tymczasowy areszt za kradzież odzyskanego Mercedesa – wideo

Wspólne działania policjantów z Kamiennej Góry i Jawora doprowadziły do odzyskania skradzionego z terenu pow. jaworskiego samochodu marki Mercedes. Osoby podejrzane w tej sprawie, wpadły w ręce funkcjonariuszy trzy dni po kradzież. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów oraz zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W wyniku wspólnych działań policjantów z Kamiennej Góry i Jawora, odzyskano skradzionego 14 września br. z terenu powiatu jaworskiego osobowego Mercedesa o wartości ponad 50000 zł. Samochód był ukryty w „dziupli” na terenie jednej z miejscowości niedaleko Kamiennej Góry.

Funkcjonariusze Wydziałów Kryminalnych sąsiadujących ze sobą jednostek realizując szereg czynności operacyjnych uzyskali informację o miejscu, w którym znajdował się samochód odpowiadający cechom skradzionego niedawno Mercedesa. Niezwłocznie podjęte przez kamiennogórskich policjantów działania wspomaganych przez kolegów z Jawora doprowadziły do odzyskania wartego ponad 50000 zł samochodu. Oprócz odzyskania pojazdu kryminalni zatrzymali również dwie osoby, które przebywały na terenie posesji gdzie był ukryty Mercedes. Jak się później okazało byli to sprawcy kradzieży tego samochodu.

Zatrzymani to 40-letnia mieszkanka Legnicy i 36-letni mieszkaniec Jawora. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów oraz zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto policjanci ustalają czy zatrzymani nie mają związku z innymi przestępstwami. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jaworska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply