Tymczasowy areszt dla złodzieja

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w piątek nad ranem został zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do domku jednorodzinnego w dzielnicy Konradów. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 2 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia bm. przed godziną 4 na jednej z posesji mieszkalnych przy ul. Kopalnianej w Wałbrzychu. Sprawca po uprzednim wyważeniu okna łazienkowego dostał się do wnętrza domku jednorodzinnego. Wałbrzyscy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po otrzymaniu wezwania niezwłocznie udali się na miejsce i po przyjeździe zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku przestępstwa – ukrytego za komodą w salonie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy podejrzanym m.in. tablet, trzy telefony komórkowe, okulary przeciwsłoneczne, notebooka, zegarek oraz pieniądze w różnej walucie o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Zatrzymany mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem może spędzić za kratami więzienia 15 lat, gdyż wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Odzyskane mienie niebawem w całości wróci do właściciela posesji.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply